Otworzenie i prowadzenie tak zwanego “polskiego sklepu” poza granicami naszego kraju to tak naprawdę nic wyjątkowego. Sporo osób z powodzeniem realizuje właśnie taki pomysł na biznes. Zresztą powinniśmy być z takiej sytuacji dumni, bowiem świadczy to tylko o tym, że nasze rodzime produkty są cenione na świecie i kojarzone z pożądanymi przez konsumentów cechami. Możemy zresztą powiedzieć, że mamy całą gamę produktów, które to znane są na całym świecie i faktycznie spotkać można je w różnych miejscach globu jako produkty typowo polskie. Jednak w głowie może zrodzić się pytanie, gdzie i jak zaopatrywać się w typowo polski produkty prowadząc sklep poza krajem? Dziś postanowiliśmy zająć się właśnie odpowiedzią na to pytanie!
Polskie produkty – czyli jakie?
Wspomnieliśmy, że istnieje cała gama polskich produktów, które bez żadnych wątpliwości kojarzą się z naszym krajem i faktycznie spotkać można je w bardzo różnych miejscach na świecie. Warto więc mieć je także w swoim sklepie, jeśli właśnie taki prowadzimy poza Polską. Co to za produkty? W dużej mierze są to słodycze i to różnego rodzaju. Słodkie przekąski, takie jak wafelki, podbijają Europę i w wielu miejscach kojarzone są typowo z naszym krajem. Przykładem tego jest słynne Prince Polo. Mówiąc o jedzeniu, bez przesady możemy powiedzieć, że polskie pierogi podbijają świat. Azjaci, którzy słyną właśnie z pierożków różnego rodzaju, zakochali się w ich polskich wersjach, a “legenda” pierogów rodem z polskiej ziemi obiega cały świat. Podobnie jak nasz alkohol. Słynną polską żubrówkę możemy spotkać w wielu polskich sklepach za granicą, ale nie tylko. Ten produkt kojarzony z naszym krajem można spotkać na półkach sklepów z ekskluzywnymi alkoholami na całym świecie, a jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości, niech przy okazji sprawdzi tak zwane strefy bezcłowe na różnych lotniskach i to nie tylko Europy, ale całego świata. Wielką popularnością cieszą się także nasze wędliny, a nawet pieczywo – i chyba sami dobrze wiemy dlaczego.
Polskie produkty – dobre produkty!
Trzeba przyznać, że produkty pochodzące z Polski nie przez przypadek są cenione poza granicami naszego pięknego kraju. Przez wiele osób są one uznawane za lepsze jakościowo i produkowane według tradycyjnych receptur. W wypadku pieczywa czy wędlin dodatkowo w grę wchodzi również produkcja bazująca w większości na naturalnych składnikach, a nie na chemii. Do tego, nasze rodzime produkty są po prostu smaczne i relatywnie tanie, szczególnie dla mieszkańców zamożniejszych państw świata. Nie dziwi więc ilość “polskich sklepów” w różnych krajach na całym świecie.
Skąd brać produkty prowadząc sklep poza Polską?
Odpowiedź na to pytanie wydaje się być bardzo prosta – zaopatrywać się u polskich producentów albo w polskich hurtowniach. Jednak to nie jest takie proste. Zatowarowanie sklepu działającego poza granicami kraju na własną rękę jest dość kosztowne, a często wymaga całego procesu logistycznego. Czasem jest wręcz niemożliwe ze względu na wymagania towarów, które chcemy sprzedawać. W związku z tym trzeba znaleźć profesjonalnego dostawcę, który specjalizuje się w zaopatrywaniu sklepów działających za granicą w typowo polskie produkty. Tylko taki dostawca zagwarantuje, że produkty dojadą do danych sklepów w stanie oryginalnym i nadającym się do sprzedaży. Często bowiem transport taki wymaga odpowiednich zabezpieczeń izotermicznych albo chłodniczych. Do tego, wiele towarów musi być odpowiednio zabezpieczonych na czas transportu, aby nie uległy one zniszczeniu. Jest jeszcze jedna sprawa związana z transportem. Często, aby wjechać w niektóre części miast europejskich, potrzeba także specjalnych pozwoleń oraz załatwienia wielu formalności prawnych. W związku z tym warto zaufać specjalistom w tym temacie, czyli dostawcom, którzy mają doświadczenie oraz dysponują odpowiednim transportem potrzebnym do przewożenia produktów, o których mówimy. Co więcej, dostawcy tacy oferują atrakcyjne ceny na swoje usługi, a przy tym doradzą również, jakie produkty pochodzące z naszego kraju warto jeszcze wprowadzić do swojego sklepu.
Leave A Comment