Polskie produkty coraz częściej doceniane są nie tylko na rynkach lokalnych, ale także za granicą. Chcecie poznać najpopularniejsze polskie towary cieszące się dobrą sławą na całym świecie? Sprawdźcie ten artykuł!

 Wafelki Prince polo

Na początku warto wspomnieć o kultowych wafelkach Prince polo, które od ponad 65 lat nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością wśród polskich konsumentów. Niemniej ich doskonały smak docenili również mieszkańcy Czech, Ukrainy, Łotwy, Węgrzech oraz Litwy. Prawdziwą furorę natomiast te czekoladowe wafelki robią na Islandii. Islandczycy spożywają ich rocznie ponad 160 ton, co oznacza, że ich popularność w tym kraju jest większa, niż u nas. Prince polo jest tam elementem popkultury i ma status wręcz kultowej słodkiej przekąski.

 Produkty marki Mokate

Duży sukces na arenie międzynarodowej odniosła firma Mokate, która w ciągu trzydziestu lat przerodziła się z małego, rodzinnego biznesu w duże, znaczące i międzynarodowe przedsiębiorstwo. Obecnie Mokate eksportuje swoje kultowe kawy i inne produkty do ponad 70. krajów na całym świecie. Tak cenione Mokate Cappuccino podbiło serca nie tylko mieszkańców Europy, ale także zostało docenione W Kolumbii, Japonii, Tajlandii, czy nawet RPA.

Polska wódka Żubrówka

Również polska wódka cieszy się uznaniem i dużym zainteresowaniem na całym świecie. Szczególną popularność zdobyła Żubrówka, która wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana na arenie międzynarodowej wśród innych produktów z branży spirytusowej. Największe ilości tych towarów eksportuje się do Czech, Rosji, oraz na Ukrainę i Białoruś. Polska wódka ma również wielu zwolenników w Stanach Zjednoczonych, gdzie jej rozpoznawalność zawdzięcza się Polonii mieszkającej na tym terenie.

Soki Tymbark

Wymieniając cenione polskie produkty eksportowane za granicę, nie można zapomnieć o napojach marki Tymbark. Ta rodzinna firma z Podhala produkuje jedne z najpopularniejszych napojów bezalkoholowych w Rumunii. Mieszkańcy tego kraju tak upodobali sobie ten sok, że uruchomili u siebie jego własną rozlewnię.

Polskie pierogi

Na koniec nie może zabraknąć pierogów. Ta potrawa, dla Polaków tak powszechna i znana, budzi prawdziwy zachwyt wśród turystów, którzy odwiedzają nasz kraj. Ruskie, z mięsem, kapustą i grzybami. Wszystkie ona cieszą się ogromnym uznaniem. Nic dziwnego, że zapotrzebowanie na eksport tych produktów do innych krajów stale rośnie. Każdy chce spróbować tego pysznego dania i na własnej skórze przekonać się, w czym leży ich fenomen.